– бухгалтерія

Шановні відвідувачі! Наш офіс працює з 9:00 до 19:00. У разі екстреної ситуації дзвонити за тел.  +38 (067) 445 84 81

Країни

Транспорт

Рух у Франції - правосторонній (кермо зліва).


Мережа автомобільних доріг досить щільно покриває всю територію країни. Загальна протяжність автошляхів: 951 500 км.


Основні дороги Франції ділять на наступні групи:


Автотраси - максимальне можливе обмеження швидкості - 130 км / год, обов'язкова наявність заправок 0, обов'язкова наявність заправок них переходів .


Національні дороги – максимальне можливе обмеження швидкості – 90 км/год (за наявності бетонної розділової смуги – 110 км/год).

 

Громадський транспорт Франції

Міський транспорт більшості міст Франції складається з автобусів, іноді трамваїв, метро, ​​приміських поїздів та таксі.


Метро у Франції є в Парижі, Ліоні, Марселі, Ліллі, Тулузі, Ренні. У Руані – частково підземний швидкісний трамвай.


Автобуси поширені у населених пунктах Франції та є ідеальним видом транспорту для ознайомлення з містом. Численні маршрути, велика кількість зупинок, сполучення між передмістями. Як правило, автобуси ходять з 6:30 до 20:30, за винятком великих міст, де рух закінчується пізніше.


Автобус
Не найкращий спосіб пересування містом. Автобуси ходять за розкладом, але часто застряють у пробках. Вони зручні, якщо доводиться повертатися додому на північ, коли нічого, окрім таксі, вже не ходить - в межах чотирьох зон можна доїхати на нічному автобусі NOCTAMBUS, він курсує з 1:00 до 5:00.


Автобус корисний, коли потрібно дістатися з одного містечка в інше, щоб уникнути двох-трьох пересадок на поїзді.


У Парижі автобусна мережа знаходиться у віданні кампанії RATP: проїзні та квитки можна придбати на всіх станція метро. Квитки також продаються у численних тютюнових лавках (їх можна дізнатися з вивіски у вигляді квитка).


Для любителів нічних прогулянок у французькій столиці ходять нічні автобуси, звані Noctambus, відправною точкою для яких служить площа Шатле (place du Châtelet).


Таксі

Ви можете взяти таксі на стоянках таксі (позначених синьою вивіскою, де білими літерами написано TAXIS) або зупинити рукою на вулиці (за умови, що воно вільне: ліхтар з написом «TAXI» на даху машини горить, а маленькі його) цією вивіскою загашені).Автомобіль
У Парижі часті пробки і катастрофічно не вистачає місць для паркування, так що їздити по місту на машині немає сенсу. Але для заміських поїздок автомобіль може стати в нагоді.

 

Метро
Працює тільки в межах Парижа плюс найближчі передмістя. У Парижі немає такого місця, від якого найближча станція метро розташовувалась би далі, ніж за 10 хвилин ходьби. Зараз у місті діє 17 ліній метро та 5 ліній RER.

Потрапивши в метро, ​​насамперед потрібно купити квиток або проїзний. Квиток на одну поїздку коштує 1,30 євро, 10 квитків (carnet) – 10 євро.

Купони та квитки можна вставляти в турнікет будь-якою стороною. Турнікет відкриється, коли ви їх витягнете. При виході на вулицю з метро квиток не потрібен, але при переході з метро в RER і назад на виході з RER на вулицю його знову вставляти в турнікет.

Без квитків їздити не варто штрафи тут солідні, а контролери частенько трапляються на виході і навіть на пересадках.

У касі безкоштовно дають схему транспортної мережі «Petit Plan». Не ігноруйте її, без шпаргалки зорієнтуватися в метро дуже непросто.

RER або Reseau Express Regional (мережа регіональних експресів)

RER зручно пов'язує Париж та передмістя. Це щось середнє між метро та електричкою: у межах міста йде під землею глибше за метро, ​​а за його межами – по поверхні. Хоча ліній всього п'ять (на схемах позначаються літерами А, B, C, D, E) пропускна спроможність у RER значно вища: поїзди ходять за розкладом, у години пік практично один за одним, зупинки роблять рідше, ніж поїзди метро і швидкість більша.

Вийти без квитка з RER не можна. Щойно поїзд виходить за межі Парижа, починають діяти спеціальні тарифи, що залежать від відстані між станціями. Ця система не поширюється на проїзні: якщо у вас проїзний на чотири зони, він діє в межах перших чотирьох зон незалежно від відстані. Проїзні бувають від 1- до 8-зонних. Особливий випадок - квитки до аеропортів, що знаходяться поза зонами: на цьому маршруті не діє проїзний на день MOBILIS, тижневі або місячні проїзні CARTE ORANGE на п'ять зон.

При поїздці в RER слідкуйте, на яких станціях не зупиняється поїзд – це показано на світлових табло. Якщо на табло проти назви станції не горить жовтий квадратик, то зупинки там не буде. На всіх станціях висять монітори, на яких показано час прибуття найближчих поїздів, їх кінцеві станції та різні службові сполучення, наприклад, про неполадки на лінії або страйки персоналу.

 

Авіаційний транспорт

Якщо ви вирішили подорожувати повітрям, то, швидше за все, ваш літак приземлиться в Парижі. Французьку столицю обслуговують два аеропорти: Руассі-Шарль-де-Голль (25 км на північ) і Орлі (14 км на південь). Повідомлення між аеропортами та Парижем забезпечують рейсові автобуси та швидкісні лінії метро (RER).

Міжнародні аеропорти є й інших містах: Бордо, Ліон, Марсель, Ніцца, Страсбург, Тулуза та інших.

 

Залізничний транспорт

Залізнична мережа Франції є найдовшою залізничною мережею серед країн Західної Європи.


Париж - найбільший залізничний вузол Франції, звідки тягнуться численні гілки у всі міста, завдяки TGV (Trains à Grande Vitesse), тобто. високошвидкісним поїздам та TER (Trains Express Régionaux), тобто. регіональним експрес-поїздам.


Потяги «Евростар» (Eurostar) - безсумнівно, найбільш зручний спосіб дістатися до Парижа з Лондона: всього 3 години їзди поділяють дві столиці (у Парижі поїзди прибувають на Північний вокзал). Так само швидко ви дістанетеся і від Брюсселя: за 1 годину 20 хв. поїзд «Таліс» («Thalys») доставить вас до центру французької столиці. Для молоді передбачено багато пільгових тарифів. Крім того, компанія SNCF пропонує різні варіанти в залежності від того, чи подорожуєте ви вдвох, групою або з попереднім бронюванням.


Високошвидкісні поїзди TGV - пов'язують столицю з усіма великими містами країни, а також із сусідніми країнами Європи. Швидкість руху цих поїздів – 320 км/год. Дозволяють дістатися до потрібного міста в рекордний час: з Парижа до Лілля за 1 годину, з Парижа до Марселя та Бордо за 3 години, з Парижа до Рена за 2. Збираючись скористатися ТЖВ, заздалегідь забронюйте собі місце, навіть якщо ви робите це безпосередньо перед відправленням.

 

Водний транспорт

Численні пороми пов'язують Францію з Англією та Ірландією.

Основні компанії: Brittany Ferries, Irish Ferries, P&0 Ferries, Seafrance.

Компанії SNCM та Corsica Ferries пропонують численні рейси до Корсики з відправленням з Марселя, Ніцци та Тулону. Влітку рекомендується бронювати квитки заздалегідь.

Щоб познайомитися з Парижем, подорожуючи по воді, вирушайте на прогулянку корабликами Batobus або Bateaux Parisiens.