– бухгалтерія

Шановні відвідувачі! Наш офіс працює з 9:00 до 19:00. У разі екстреної ситуації дзвонити за тел.  +38 (067) 445 84 81

Країни

Кухня країни

Французька кухня справедливо вважається зразком світової кулінарії, еталоном вишуканості і вишуканості. Її велич побудована на вмілому підборі продуктів та грамотному поєднанні інгредієнтів, а також скрупулезною увагою до найдрібніших деталей.

Туризм і відпочинок у Франції немислимий без її знаменитих страв та вишукувань, які зробили країну не тільки столицею моди, а й центром гастрономічного промислу.

Теоретики люблять ділити французькі традиції на три види, але мистецтво, до якого повною мірою відноситься і кулінарія, не визнає ні рамок, ні кордонів, тому подібний поділ дуже умовний. І все воно є, і по ньому можна виділити насамперед регіональну кухню. Кожен район і провінція Франції, будь то Нормандія, Бургундія. Бретань, Гасконь, Лотарингія, Шампань, Прованс або будь-яка інша, зробили свій внесок у велику справу.

Сьогодні межі між видами стерлися, а самі страви стали загальносвітовим надбанням. Недарма ресторани Парижа та інших міст приймають тисячі гостей, які бажають познайомитись із цим багатством. Існує навіть гастрономічний туризм у Франції - самостійний напрямок, покликаний познайомити гостей із місцевими кулінарними традиціями.

Для цих традицій характерне рясне використання вина. Вино - улюблений напій і незмінна складова 80% страв, починаючи від других страв і закінчуючи приголомшливими десертами. З вина французькі кухарі готують найкращі бульйони, у ньому ж маринують м'ясо та рибу, і, зрозуміло, знамениті соуси, яких у Франції не порахувати.

Найгучнішу славу здобули знаменитий соус з Провансу, у нас відомий, як майонез, і соус бешамель. Причому для риби зазвичай воліють біле вино і похідні з нього, м'яса — червоне. Найбільш переважними є сухі та напівсухі сорти напою, створені з французького винограду. До речі, якщо вірити дослідникам і знавцям, у Франції в ході понад три тисячі різноманітних соусів.

Не меншою повагою користуються мускатні вина, коньяки та лікери. Наприклад, коронний прийом французьких кухарів - перед подачею страву рясно поливають коньяком і підпалюють. Завдяки цьому воно набуває неповторного смаку і аромату. Вирушаючи на відпочинок та туризм у Франції, слід неодмінно спробувати щось із цього ресторанного арсеналу.

Інша відмінна риса французької гастрономії - велика кількість спецій. Улюблені приправи, які «мешкають» у кожній кухні — розмарин, селера, естрагон, цибуля-порей. Не меншою повагою користуються кріп, петрушка, перець, лавровий лист.

Як перші страв французи вживають всілякі супи, від знаменитого цибульного, до супів-пюре і прозорих супів на м'ясних бульйонах. На друге жителі країни віддають перевагу кулінарним фантазіям з м'яса яловичини, телятини, великого поширення набули також страви з риби, приготовані з соусом.

Біфштекси з кров'ю - ще один лідер обідніх столів. Як гарнір використовується картопля, а також артишоки, помідори та інші овочі. А ось знамениті жаб'ячі лапки не в такому вже ходу, це, швидше, делікатес, який французи дозволяють собі у свята та урочисті випадки. Натомість фуа-гра була і залишається улюбленицею гурманів.

Кулінарний відпочинок та туризм у Франції, це насамперед вишукані французькі десерти. Вони створюються з повітряного тіста, свіжих фруктів, найкращих лікерів і вин, вершкових кремів, смачного морозива, шоколаду та печива, що тане в роті. Напевно, найвідоміший десерт із країни високої моди – це еклери. Вони випікаються із свіжого заварного тіста і наповнюються легким шоколадним, кавовим або вершковим кремом.

Інша «солодка зірка» — її величність шарлотка, або той самий пиріг з яблуками, знайомий нам з дитинства. Щоправда, французи не обмежуються одними яблуками і сміливо пускають у хід полуницю, вишню, груші, смородину та інші ягоди та фрукти.

І ще одна традиція місцевої кулінарії - рясна експлуатація сиру. Саме французькі сири, такі як рокфор, прославилися на весь світ. Вони ж компенсують явну зневагу французів до молочної продукції.

Сири подаються як закуски, в компанії з грибами, шинкою, зеленню, їх додають у салати та омлети, з ними запікають м'ясо і рибу, їх подають як закуски до вина. Без сиру неможливо уявити жоден французький обід. Відсутність сиру на столі у Франції визнається майже поганим тоном.

Загалом для кухні Франції характерно достаток і різноманітність, доповнене чуйним дотриманням рецептури та використанням виключно свіжих якісних продуктів. І відпочинок у Франції — найкращий спосіб у цьому переконатися.