– бухгалтерія

Шановні відвідувачі! Наш офіс працює з 9:00 до 19:00. У разі екстреної ситуації дзвонити за тел.  +38 (067) 445 84 81

Країни

Географія

Франція займає 551 тис. км кв. Це найбільша держава Західної Європи. Вона межує на північному сході з Бельгією та Люксембургом, на сході – з Німеччиною, Швейцарією та Італією, на півдні – з Іспанією. Більшість кордонів проходить по гірським системам : з Іспанією - по Піренеям, з Італією - по Альпах, зі Швейцарією - по Альпах і Юра, з Бельгією - по Арденнах. У французьких Альпах розташувалася найвища точка Західної Європи – гора Монблан (4807 м). Проте, здебільшого країни, простягаються рівнини. Країна омивається водами Біскайської затоки (Атлантичний океан), протоки Ла-Манш (Північне море) та Середземного моря. Внутрішні води Франції зосереджені переважно у басейнах річок Луара, Гаронна, Рона і Сена. Найбільш протяжна з них – Луара.

Франція поділена на 22 провінції. Крім материкової частини, Франції належать о. Корсика у Середземному морі, віддалені на тисячі кілометрів 4 департаменти – Гваделупа, Гвіана, Мартініка та Реюньйон, а також Нова Каледонія, Французька Полінезія та Французькі антарктичні території.

Столиця Франції – Париж

Різниця в часі між містами Київ та Париж: Київ +1 година

_2 _ Клімат

 

Чотири типи клімату переважають у Франції. Помірний морський клімат переважає на заході країни, недалеко від берегів, і ілюструється в Бресті, де м'яко взимку (7 градусів за Цельсієм / 45 градусів за Фаренгейтом у січні), і прохолодно влітку (16 градусів за Цельсієм / 61 градус за Фаренгом) , А кількість опадів часто (800 мм / 32 дюйми) протягом 180 днів на рік. У середніх широтах переважає континентальний клімат у внутрішніх районах країни, з спекотним літом (середня температура липня 18 градусів за Цельсієм / 64 градуси за Фаренгейтом у Парижі) і більш жорсткі зими (середня температура січня 2 градуси за Цельсієм / 36 градусів за Фаренгейтом у Парижі) , А опади випадають на менше днів на рік.

Гірський клімат переважає на високих пагорбах, де температура впливає головним чином на висоті, а взимку різко холодна і тривала. Кількість опадів зростає зі збільшенням висоти та зустрічається у вигляді снігу взимку, у багатьох селах у високих долинах сніг випадає протягом більш ніж 50 днів щороку. У Бріансоні, в Альпах, середня температура -2 градуси за Цельсієм (28 градусів за Фаренгейтом) у січні, і 17 градусів за Цельсієм (63 градуси за Фаренгейтом) у липні; річна кількість опадів у середньому 587 мм (23 дюйми). Середземноморський тип клімату знаходиться в зоні приблизно від 20 до 60 км (від 12 до 35 миль) шириною вздовж середземноморського узбережжя. Зона характеризується спекотним, сухим літом, м'якою та вологою зимою, і невеликою кількістю дощових днів на рік.

.

Рослинний і тваринний світ

Лісів у Франції не так багато. Практично всі рівнини розорані, але все ж таки збереглися широколистяні ліси з бука, дуба і каштана. Якщо піднятися в гори, то вони зміняться хвойними лісами з сосни, модрини, ялиці та ялини, а вище починаються альпійські луки. У Середземного моря ростуть чагарники, з дерев найбільш характерні маслина та пробковий дуб.

З диких тварин у лісах мешкають лисиці, зайці, борсуки, козулі, кабани, бобри. Дуже різноманітний світ птахів, зустрічаються навіть орли та орлани.

 

Валюта

З 1 березня 2002 року на всій території Франції використовується євро. 1 євро = 100 цін. В обороті знаходяться банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро і монети в 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.

Обмінювати готівку можна в будь-якому обмінному пункті, хоча в аеропорту, на вокзалі та в готелі курс не дуже вигідний. За операцію стягується відсоток. Найкраще шукати пункти з написом "no comission" або скористатися послугами банку, тим більше, що в них можна перевести в готівку і дорожні чеки, за один раз на суму не більше 60 євро. Кредитною карткою можна розплатитися практично скрізь. Здебільшого місцеві банкомати розраховані на карти VISA.


Курс: 1 Євро (EUR) = 1.23 USD

Населення Франції налічує понад 58 мільйонів чоловік. Це багатонаціональна країна, проте близько 94% з них - французи. Також тут проживають німці, португальці, алжирці, італійці, марокканці, турки.

 

Релігія

 

Франція є однією з найменш релігійних країн Європи. Серед віруючих переважають католики. Дуже поширений іслам.


Мова
Державна мова - французька. На околицях країни мешканці розмовляють місцевими діалектами.

 

Екстрені телефони

поліція - 17;

довідкова - 12;

швидка допомога - 15;

пожежна служба - 18;

 

Свята і вихідні

1 січня - Новий рік

Квітень - Великдень

1 травня - День Праці

23 травня - Духів день

30-31 травня - Трійця

14 липня - День взяття Бастилії

15 серпня -Успіння Богородиці

1 листопада - День Усіх Поминання, День перемир'я у Першої світової війни

25 грудня - Різдво.

 

Корисні дрібниці

Жителі країни не дуже люблять, коли до них туристи.