Географія

Країна розташована на південному заході Азії біля південно-східного узбережжя Середземного моря. Вона є вузькою смужкою суші (в найширшому місці - 135 км), що простяглася з півночі на південь на 470 км і займає територію в 27 800 кв. км. На півночі Ізраїль межує з Ліваном, на північному сході – з Сирією, на сході – з Йорданією, на південному заході – з Єгиптом. На узбережжі Середземного моря розташована Приморська рівнина, а трохи на схід лежать височини і нагір'я, що досягають заввишки 1000 м-коду. Найвища точка країни – гора Хермон (2224 м) – розташована в північній її частині на Голанських висотах. На південному сході країни, в рифтовій долині, знаходиться найнижча точка планети - Мертве море (403 м нижче рівня моря). Південну половину території Ізраїлю займає плато Негєв із однойменною пустелею. Крім Середземного моря, Ізраїль з півдня омивається водами Червоного моря. Найбільша річка країни Йордан тече з півночі на південь через Галілейське море (озеро Кінерет), найбільший резервуар прісної води в Ізраїлі, і впадає в Мертве море.

Столиця Ізраїлю – Єрусалим

Різниця в часі між містами Київ та Єрусалим : _5 9_

Клімат

Клімат у країні субтропічний. Північні райони та узбережжя Середземного моря мають субтропічний середземноморський тип клімату з прохолодними дощовими зимами та спекотним сухим літом. Найбільш комфортні умови спостерігаються у районі Єрусалиму. Найспекотнішим місяцем є серпень – денні температури сягають +29 градусів, вночі ж відзначається близько 20 градусів тепла. Опадів у літню пору практично не випадає. Найбільша кількість опадів відзначається в зимовий час, дощовий місяць - січень (133 мм). Усього протягом року тут випадає до 1000 мм опадів. Взимку у піднесених районах температура повітря опускається нижче 0 градусів, а гора Хермон вкрита снігом із грудня до березня. На півдні Ізраїлю влітку температура повітря вдень піднімається до +40 градусів, вночі теж досить спекотно - близько 26 градусів тепла. Взимку повітря прогрівається до +21..+23 градусів, вночі охолоджується до +10..+12 градусів. Найпосушливіша територія Ізраїлю - пустеля Негєв, де середньорічна сума опадів становить лише 20 мм.

Температура води Мертвого моря коливається від +19 градусів у лютому до +31 градуса в серпні, Середземного моря - від +18 до +28 градусів, Червоного моря - від +22 до +27 градусів.

Рослинний і тваринний світ

На середземноморському узбережжі ростуть ліси з сосни, дуба, зустрічається європейська маслина. Широко поширений маквіс - непрохідні зарості колючих вічнозелених чагарників, де виростають каліпринський і галовий дуб разом з глодом, палестинською фісташкою, атлантичною і мастиковою і ріжковим деревом. У найвологіших районах переважають дуби, шляхетний лавр, суничне та юдине дерево, східний платан та сирійський клен. У прибережній смузі зустрічаються таворський дуб та сикомор. У сухих степах цвітуть однолітники - полин і ноеа. У пониззі Йордану вдосталь ростуть кущі унабі.

З великих ссавців в Ізраїлі водяться леопарди, гепарди, каракал, рись, очеретяний кіт, вовк, шакал, смугаста гієна, середземноморська лисиця, барс, антилопи, нубійський гірський козел, орікс, дикий кабан. На території країни багато гризунів. З хижих птахів поширені білоголовий сип, яструбиний орел, великий підворлик, бородач, чорний гриф, шуліка, сарич, кілька видів соколів, стерв'ятник, яструб-перепелятник, сич, сова, сипуха, пугач, неясыть. Крім того, є лелеки, чаплі, пелікани, удод, сойка, чайки, ворони, кам'яні куріпки та перепели. У морях водяться дельфіни та дюгонь. Велика різноманітність плазунів - палестинська гадюка, ефа, рогаті та кам'яні гадюки, чорна кобра, удавчик, ящіркова змія, водяний вуж, чорний і сирійський полоз, хамелеони, жовтопузики, варан, ящірки, сцинки, гекони.

 

Валюта

Національна валюта Ізраїлю - ізраїльський новий шекель, який дорівнює 100 агаротам. У обігу знаходяться банкноти номіналом 20, 50, 100 і 200 шекелів, монети 5, 10, 50 агарот і 1, 5 і 10 шекелів.

Валюту найкраще змінювати у банках та обмінних пунктах. Повсюдно як оплату приймаються кредитні картки.


Курс: 10 Ізраїльський Шекель (ILS) = 3 USD

Більшість населення - євреї (81%), що залишилася.

 

Релігія

62% віруючого населення Ізраїлю сповідують іудаїзм, понад 13% - іслам, 5% - християнство.


Мова
Офіційні мови Ізраїлю - іврит та арабська. У туристичних зонах широко використовується англійська, багато хто знає російську.

 

Екстрені телефони

Поліція - 100 _2 101

Пожежна служба - 102

Довідкова – 144

 

Свята та вихідні

Січень - Тубі Шват

березень - релігійно-історичне свято Пурім

березень _8 травень - День Незалежності

квітень-травень - Свято вогнищ

квітень-травень - День пам'яті жертв Голокосту

квітень-травень - День пам'яті полеглих

травень-червень - День Єрусалиму
_ здобуття Тори, день народження Давида


липень - Тиша-бе-Ав, жалоба по зруйнованих Храмах

вересень-жовтень - Іудейський новий рік

_
вересень -жовтень - Свято врожаю, час молитов про дощ

вересень-жовтень - Свято Тори

листопад-грудень - Ханука
_5

Корисні дрібниці

Туристи зобов'язані не пізніше, ніж за 72 години до вильоту, підтвердити свої наміри про виїзд у відповідному відділенні авіакомпанії, інакше у вильоті може бути відмовлено.

При відвідуванні храмів і святинь Ізраїлю необхідно носити головний убір, оголювати ноги і плечі забороняється.

Тиждень в Ізраїлі починається з неділі, а не з понеділка, субота вважається вихідним днем ​​- у цей час закриті банки, магазини та громадські установи, у всіх містах, окрім Хайфи, не працює міський транспорт. Тим не менш, у великих містах працює багато ресторанів, кінотеатрів, нічних клубів і дискотеки.

Для поїздки на Палестинські території та в Єрусалим туристи повинні отримати офіційний дозвіл через напружену військову ситуацію. Не рекомендується подорожувати до прикордонних з Ліваном територій та району Сектору Газа.