– бухгалтерія

Шановні відвідувачі! Наш офіс працює з 9:00 до 19:00. У разі екстреної ситуації дзвонити за тел.  +38 (067) 445 84 81

Країни

Географія

Україна знаходиться на південно-західній околиці Східноєвропейської рівнини. Більша частина території (95%) зайнята рівнинами з невисокими пологими височинами, висота яких не перевищує 300 м-коду. На заході це Волинська, Подільська та Придніпровська височини, на сході - Донецький кряж та Приазовська височина. Переважаючими природними зонами на рівнинах є змішані ліси, лісостепи та степи. Близько половини землі використовують під ріллю, ліси займають 18% території.

В Україні є дві гірські системи - Карпати на заході та Кримські гори на півдні. Найвища точка Карпат у межах України - гора Говерла (2061 м), що одночасно є найвищою точкою країни. Максимальна висота Кримських гір становить 1545 м-коду.

Україна має вихід до Чорного та Азовського морів. Береги Чорного моря переважно низовинні та розчленовані затоками та лиманами, на півдні Кримського півострова вони круті та гористі. Береги Азовського моря плоскі та відрізняються великою кількістю піщаних кіс.

Столиця України – Київ

 

Клімат _2

На більшій частині території України клімат помірно континентальний, з чітко вираженими сезонами, і лише на південному березі Криму він змінюється на субтропічний. У південних та західних районах країни клімат м'якший, ніж у північних та східних. На півночі України середня температура найхолоднішого місяця, січня, становить -7 градусів; у центральних областях вона збільшується до -5, а Криму, залежно від місця розташування, змінюється від -0,5 до +4. У зимовий період середні нічні температури з півночі на південь змінюються від -9 до +1, середні денні - від -3 до +6. Літо в Україні тепле, із середньою температурою липня +18:20 градусів, а в Криму - +22 градуси. У деякі роки стовпчик термометра може підніматися до +32. Середня нічна температура липня на більшій частині України становить +13 градусів, середня денна – +23 градуси. У Криму ці показники відповідно дорівнюють +20 та +26. .

 

Рослинний і тваринний світ

Природа України дуже різноманітна і мальовнича. Тут мешкає близько 70.000 видів живих організмів, при цьому вважається, що третина ще не описана. У лісах зустрічаються ведмідь, лось, козуля, дикий кабан, вовк, лисиця, рись, борсук. У лісостеповій зоні водяться олень, тхір, ховрах, куниця, дикий кабан; з птахів - куріпка, сорока іволга. У селищах часто зустрічаються білі лелеки. Дикі тварини збереглися переважно у заповідниках і заказниках, найвідомішим у тому числі є Асканія-Нова Півдні країни, утворений ще 1898 р. і займає площу 11 тис. його. У ньому мешкають як місцеві тварини, так і види, не характерні для України: вовк, шакал, кінь Пржевальського, антилопа гну, страус, степовий орел, чорний гриф; у дендропарку заповідника росте понад 150 видів дерев та чагарників. У лісах північ від країни зустрічаються олень, заєць, вовк, куниця, дикий кабан.

На території України налічується близько 16.000 видів рослин. Північна частина країни розташована в зоні змішаних лісів, представлених дубово-сосновими, грабово-дубово-сосновими та дубово-грабовими лісами. У лісостеповій зоні у лісах з'являються бук, липа, ясен, клен. Степи переважно розорані. Природна степова рослинність збереглася лише у заповідниках. У Карпатах до висот 500 – 600 м виростають змішані ліси, вище – хвойні з ялини, ялиці та сосни. На схилах Кримських гір переважають ліси з дуба, бука та сосни, на південному березі Криму - дубово-ялівцеві ліси з домішкою листопадних та вічнозелених рослин середземноморського типу (суничне дерево, дика фісташка, голка та ін.). У Криму знаходиться Нікітський ботанічний сад, де зібрано величезну кількість різних видів рослин із різних куточків світу.

 

Валюта

Національною валютою є гривня (UAH). У 1 гривні 100 копійок. Використовуються банкноти номіналом 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 гривню, як старого, так і нового (з 1997 р.) зразка; монети номіналом 1 гривню, 50, 25, 10, 5, 2 і 1 копійку.

Дорожніми чеками та кредитними картками можна скористатися лише у великих містах. Приймаються картки American Express, MasterCard та Visa.


Курс: 10 Українська Гривня (UAH) = 0.38 USD

Населення

 

В Україні проживає 47 млн. 732 тис. осіб. Більшість населення (77.8 %) становлять українці, другою за чисельністю етнічною групою є росіяни (17.3%). Решта населення представлена ​​білорусами, молдаванами, кримськими татарами, болгарами, угорцями, румунами, поляками, євреями.

Релігія

Велика частина населення України сповідує православне християнство, при цьому до Української Православної церкви належить 37% віруючих, до Київського Патріархату 12%, до Української Автокефальної церкви 4%, Української Греко-Католицької церкви 12%, Римсько-Католицької церкви 3%. Протестантами є 27% віруючих. Перед інших релігій припадає 4%.


Мова
З 1990 року державною мовою є українська. Також зустрічаються російська, кримсько-татарська, румунська, польська, угорська мови, якими розмовляють етнічні групи.

 

Екстрені телефони

При пожежі - 01

Міліція, черговий - 02

Швидка медична допомога - _3 _8 4

 

Свята та вихідні

1 січня - Новий рік

7 січня - Різдво

8 березня - Міжнародний жіночий день _ ності трудящих


9 травня - День Перемоги

28 червня - День прийняття Конституції України

24 серпня - День Незалежності

Ці дні в Україні неробочі. Також неробочими є дні, на які припадають Великдень та Трійця.