Кухня країни

Ізраїль – свята земля. Дивовижна держава, що утворилася порівняно недавно. Їжа в Ізраїлі подібна до країни — неймовірне поєднання різних культур, різноманітних національних страв, сплетіння Сходу та Заходу.

Повернувшись на свою давню землю, євреї не тільки принесли з собою безліч мов і традицій, а й кулінарну спадщину різних країн, яка у поєднанні з корінними стравами створила ізраїльську багатогранну кухню. У ньому також простежується тісний вплив арабських традицій.

Національна кухня Ізраїлю поділяється на ашкеназьку та сефардську. Сефардська відноситься до єврейського народу з країн Близького Сходу, їжа в ній гостра, насичена, з ароматними спеціями та травами. Ашкеназька пов'язана з єврейським народом зі Східної та Західної Європи, тут страви скромніші, зі смаковими відтінками звичними європейцям.

Слід зазначити, що євреї у приготуванні та споживанні їжі дотримуються релігійних законів кашруту. Наприклад, свинина та молюски заборонені до вживання. Молочні продукти мають бути приготовані та з'їдені окремо від м'ясних страв.

Їжа, приготовлена за законами кашруту, вважається «кошерною», тобто «дозволеною». В Ізраїлі є "кошерні" ресторани та кафе, які діляться на молочні та м'ясні, а також можна зустріти і "некошерні" з китайською, французькою, російською кухнями.

Закуски та вулична їжа в Ізраїлі
Традиційна ізраїльська страва – хумус. Своєрідна закуска, виготовлена з нутового пюре (нут — турецький горох), оливкової олії, часнику, цибулі, соку лимона та спецій. Іноді в хумус кладуть тхіну - соус-паста із насіння кунжуту. Хумус може бути і закускою, і гарніром, і основною стравою.

Як вуличну їжу, його додають у піту, круглий хліб у вигляді кишеньки, виходить дуже поживний та корисний фаст-фуд.

Загалом в Ізраїлі поширене вуличне харчування. Безліч різних закусочних, лотків, лавок, де можна швидко чогось перекусити.

Найпопулярніша швидка їжа - арабська страва фалафель. Його готують із хумусу, який перемелюють у однорідну масу, роблять із нього кульки та обсмажують у фритюрі. Подають фалафель у питі, разом із салатом зі свіжих овочів, а зверху поливають тхінним соусом.

Також мають великий попит пиріжки бурекас. Роблять їх із тонкого прісного або листкового тіста з начинками із сиру, картоплі, шпинату.

Обов'язково спробуйте ізраїльський шашлик Аль ха-еш (перекладається як «на вогні») м'ясо, приготовлене на мангалі. За популярністю не поступається хумусу.

Основні страви ізраїльської кухні
В Ізраїлі за релігійними законами не допускається приготування їжі в суботу, за винятком їжі, приготованої заздалегідь, яку напередодні, в п'ятницю, ставлять у піч, і вона нудиться на повільному вогні до наступного дня.

Одна з таких суботніх страв – чолнт. У сефардській кухні називається хамін. Ситне печеня з м'яса, картоплі, квасолі, цибулі, нуту та спецій. Готується воно в горщику та подається у суботу вранці.

Якщо ви любитель яєчні, то покуштуйте страву під назвою шакшука. Страва з яєць у гострому соусі з томатів, цибулі, болгарського перцю. Існує безліч рецептів шакшуки. Традиційно її подають у чавунній сковороді із хлібом.

З рибних страв варто відзначити фірмову страву «Риба Святого Петра» — галілейська тилапія, запечена на грилі. Чому Святого Петра? Згідно з Біблійними оповідями, саме цю рибу виловив Петро і знайшов у неї в роті монету, якою заплатив податок за храм.

Сладости Израиля
Ізраїль пропонує безліч різних кондитерських виробів: пахлаву, пончики «пончикес фун творе», млинці — млинці з різними солодкими начинками, хоменташ — пиріжки з маковою начинкою, зацукровані фрукти та багато іншого.

Цікавий десерт, який неодмінно варто скуштувати - Кнафе. Роблять ці неймовірно смачні і ніжні ласощі з кадаїфської вермішелі та козячого сиру. При подачі до столу кнафе поливають цукровим сиропом і посипають мигдалем, волоськими горіхами або фісташками.

Традиційна насолода Ізраїлю - Бамба. Кукурудзяні палички, просочені тонким шаром арахісової олії. Вони неймовірно популярні, без них не обходиться жодне свято.