– бухгалтерія

Шановні відвідувачі! Наш офіс працює з 10:00 до 18:00. У разі екстреної ситуації дзвонити за тел.  +380 (50) 388 09 62

Країни

Транспорт

Рух у Чехії – правосторонній (кермо ліворуч).


Загальна протяжність автомобільних доріг країни – 128512 км, з них 657 км швидкісних автомагістралей (2007). Навіть у найвіддаленіших куточках країни дороги розчищені та доглянуті.


Чехія буквально пронизана густою мережею залізничних та автобусних ліній.


У країні розвинена автобусна мережа, яка часом набагато зручніша за залізницю. Дуже зручний вид транспорту для поїздки Чехією - автобус. Десятки компаній пропонують рейси країною. На ряді напрямків (наприклад, Прага – Брно – 2 години) автобуси йдуть швидше та частіше, ніж поїзди. Лінії обслуговується порівняно комфортабельними автобусами і переважно оснащені новими машинами з відкидними кріслами. Розклад дотримується бездоганно.


Пряме автобусне сполучення є між Прагою та Лондоном, Амстердамом, Парижем, Мюнхеном та Берліном. Дорога з Лондона до Праги триває приблизно 20 годин, із Праги у Відень близько 4 годин, із Праги до Берліна 6,5 годин, а трасу Прага-Париж можна проїхати автобусом за 15 годин. Пряме повідомлення існує також з Норвегією та Швецією.

 

Громадський транспорт

Міський транспорт Праги – це метро, трамваї, автобуси та канатна дорога на пагорб Петршин.


Є три лінії метро, позначені літерами A, B, C, та три пересадочні станції. Поїзди ходять кожні 5 хв., у години пік – кожні 3 хв., а ввечері інтервали зростають до 10 хв. Від однієї станції до іншої поїзд іде трохи більше 1,5 хв., отже іноді у центрі міста одну зупинку простіше пройти пішки.


Трамвай - найшвидший та найпопулярніший вид громадського транспорту. Ходять щоденно строго за розкладом з 4:30 до 24:00, з інтервалами руху 5-10 хвилин. У нічний час інтервали становлять 25-30 хвилин. Центральна перехідна зупинка нічних маршрутів – зупинка "Лазарська". Розклад руху є на кожній зупинці.


Денний та нічний рух міських автобусів такий самий, як і у трамваїв. Розклад руху є на кожній зупинці.


Таксі

Плата за проїзд у таксі складається з двох позицій – фіксованої «посадкової» такси та суми за кожен кілометр шляху, залежно від тарифного поясу. Всі дані про ці ціни повинні бути вказані на передніх дверях і в салоні автомобіля. Водій повинен видати вам квитанцію про оплату.

Тим не менш, радимо заздалегідь поцікавитись, скільки коштуватиме проїзд і переконатись, що водій увімкнув лічильник.

 

Авіаційний транспорт

«Чеські Авіалінії» є флагманом повітряних перевезень у Чехії, і пропонує рейси зі столиці країни до більшості європейських столиць та до транзитних пунктів у Північній Америці.


У Чехії є 91 цивільний аеропорт, які можна розділити на три групи: аеропорти загальнодержавного значення (Аеропорт Прага-Рузіне), великі регіональні аеропорти (Брно, Острава, Пардубіце та Карлові Вари) та невеликі регіональні аеропорти, так звані аероклубні та спортивні аеродроми.


Найбільші на території Чеської Республіки міжнародні аеропорти знаходяться в таких містах: Прага, Брно, Острава, Карлові Вари, Пардубіце.


Залізничний транспорт

Густота залізничної мережі в Чехії дуже висока, в Європі це одна з найгустіших мереж. З одного кінця країни до іншого ви можете доїхати за 7 годин. Пересування залізницею відносно зручне, якщо ви не їдете в години пік. Залізничний транспорт забезпечує компанія Чеські залізниці.

Між більшістю європейських міст та Прагою є щоденні сполучення, поїзди зазвичай пропонують перший і другий клас, а також постільні вагони. З Парижа можна доїхати до Праги приблизно за 15,5 години, з Праги до Берліна за 4 години 40 хвилин, з Праги до Відня за 5,5 години, а траса Прага - Варшава триває 9,5 години.

Найшвидші повідомлення позначені як SuperCity (SC), EuroCity (EC), InterCity (IC) та Expres (Ex). У ці поїзди краще забронювати місця заздалегідь.

Пересуватися Чехією можна і нічними поїздами, але через стислість поїздки добре виспатися в них навряд чи вдасться.

Квитки на поїзди Чехії розділені за класами проїзду, можна підібрати для себе необхідний комфорт. На чеських залізницях є різноманітні знижкові тарифи. Існує також низка проїзних.

 

Водний транспорт

Пасажирські водні перевезення є, переважно, переправи і водні оглядові екскурсії.